| Part Number | SMCJ30CAHE3 9AT |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 575600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Diode TVS Single Bi-Dir 30V 1.5KW 2-Pin SMC T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | TVS |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SMCJ30CAHE3 9AT |
| Datasheet download |
| Part Number | SMCJ30CAHE3 9AT |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Product Dimensions | 7.11 x 6.22 mm |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Minimum Breakdown Voltage | 33.3 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Maximum Peak Pulse Current | 31 A |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Maximum Clamping Voltage | 48.4 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 30 V |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 uA |
| Supplier Package | SMC |
| Package | 2SMC |
| Replacement Part Number | PART-SMCJ30CAHE3 9AT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nexperia | Diode TVS Single Uni-Dir 30V 600W 2-Pin SOD-128 T R Download PDF datasheet for PTVS30VP1UTP,115.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Diode TVS Single Uni-Dir 5V 600W 2-Pin DO-214AA T R Download PDF datasheet for SMBJ5V0A.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Uni-Dir 100V 400W 2-Pin SMA T R Download PDF datasheet for SMAJ100A-E3 61.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Bi-Dir 10V 500W 2-Pin DO-15 T R Download PDF datasheet for SA10CA-E3 54.pdf |
|
Diodes Incorporated | Diode TVS Single Uni-Dir 24V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SMBJ24A-13-F.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Bi-Dir 30V 400W 2-Pin SMA T R Download PDF datasheet for SMAJ30CAHE3 5A.pdf |
|
Vishay | ESD PROTECTION DIODE SMF DO219-M3 Download PDF datasheet for SMF18A-M3-08.pdf |
|
ROHM | Diode TVS Single Bi-Dir 5V 0.1W 2-Pin SOD-962 Embossed T R Download PDF datasheet for VS5V0BB1EST15R.pdf |
|
Leshan Radio | Diode TVS Dual Common Cathode Bi-Dir 5V 0.15W 2-Pin SOD-523 T R Download PDF datasheet for LESD5Z5.0CT1G.pdf |
|
Nexperia | Diode TVS Single Uni-Dir 5V 1.2KW 2-Pin SOD-963 T R - |